![](http://www.alithiafm.gr/templates/alithiafm-template/images/kolokotronis.jpg)
25η ΜΑΡΤΙΟΥ 1821 , ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΜΑΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΛΛΙΓΕΝΝΕΣΙΑ , ΔΙΠΛΗ ΕΟΡΤΗ , ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 400 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΒΑΡΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΖΥΓΟ !!!!
25η ΜΑΡΤΙΟΥ 1821 , ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΜΑΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΛΛΙΓΕΝΝΕΣΙΑ , ΔΙΠΛΗ ΕΟΡΤΗ , ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ 400 ΧΡΟΝΩΝ ΒΑΡΒΑΡΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΖΥΓΟ !!!! ΣΗΜΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ -ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ !!!!!!